NAHÉ DIVADLO

Nezávislé alternativní divadlo

Profiluje se jako autorské, nekonvenční a experimentální divadlo 

Vzniklo v roce 2008 v Brně, od roku 2015 působí jako soubor Základní umělecké školy Rožnov pod Radhoštěm

Autorská dramaturgie se orientuje na sociální tematiku s převážně kriminálním námětem ve stylu drsné školy

Inscenační koncepce vychází z inscenování v nepravidelném prostoru (pro každou inscenaci vzniká specifické uspořádání scénického a diváckého prostoru) a z experimentálního pojetí v duchu „chudého divadla“ (založeného na vztahu herce a diváka, který se stává součástí představení)

Název divadla je metaforickým pojmenováním jeho uměleckého programu usilujícího obnažit divadelní tvar na jeho základní podstatu, na intenzivní vztah herce a diváka (daný prezentovaným příběhem s morálním apelem a prostorovým rozmístěním scénického a diváckého prostoru)

Svou uměleckou činnost zahájilo premiérou autorské inscenace „Postele“ 12. 7. 2009 v sále Ženského vzdělávacího spolku Vesna (který se stal jeho brněnskou domovskou scénou a díky svojí variabilitě dal vzniknout dalším prostorově specifickým inscenacím jako „Proč pana Jana popadl amok“ nebo „Muž, který čeká“)

V Rožnově pod Radhoštěm zahájilo svou uměleckou činnost premiérou autorské inscenace „Exit: Nekonečno…“ 19. 3. 2015 v sále Základní umělecké školy